Platnosť účtu bola ukončená, web bude natrvalo zmazaný za:

Pokiaľ chcete platnosť účtu obnoviť, napíšte nám na podpora@chytry-web-maklera.sk

Ako a v čom bývame? A prečo?

Ako a v čom bývame? A prečo?

Ako realitný maklér musím mať prehľad o tom, kto a ako býva. Bývame viac v bytoch alebo v domoch? Čísla vás možno prekvapia…

 

Bývanie môžeme jednoducho rozdeliť do niekoľkých skupín:

  • v rodinnom dome
  • v byte, ktorý je tzv. družstevný
  • v byte, ktorý máme v osobnom vlastníctve
  • v podnájme
  • niekde inde, čo sa nehodí do žiadnej varianty

1. Bývanie v domoch

Najčastejšie bývame v klasických rodinných domoch. Ľudia, ktorí takto žijú, považujú za hlavnú výhodu súkromie. Nerušíte susedov a oni zase vás, máte možnosť využiť záhradu, zvyčajne lepšie zaparkujete a podobne. Na druhej strane, o dom a jeho okolie je nutné sa starať.
V domoch býva 44 % obyvateľov. Je to najčastejší typ bývania u nás.

2. Vo vlastnom byte


Hlavnou výhodou je akási bezstarostnosť bývania. O veci, o ktoré pri dome staráme sami, sa okolo bytu starajú nami zvolení ľudia zo združenia vlastníkou. Výhodou je tiež fakt, že ste zapísaný na katastri, takže si na byt môžete požičať peniaze od banky.
Vo vlastnom byte býva 23 % obyvateľov. Teda približne každý štvrtý človek.


3. V podnájme


Na Slovensku a v Česku existuje zvláštny paradox. Ľudia bývajú v podnájme viac menej z núdze a vnímajú takéto bývanie ako prechodné. Je to dôsledok komunistického režimu, kedy ľudia túžili bývať vo vlastnom. V ostatných častiach Európy aj sveta je bývanie v podnájme zastúpené oveľa viac.
V podnájme u nás býva 21 % obyvateľov.


4. V družstevnom byte


Tu sú výhody bývania v podstate rovnaké, ako pri byte v našom vlastníctve. Rozdiel je hlavne v tom, že ako člen družstva nie ste zapísaní na katastri, ale vlastníte podiel v danom družstve.
V družstevných bytoch býva 9 % ľudí. Teda približně jeden z desiatich.


5. Niekde inde


Nepatrné množstvo ľudí býva napríklad v sociálnych bytoch či podobných zariadeniach. Keď pripočítame ľudí bývajúcich tzv. pod mostom, vychádza to na približne 3 percentá.

 

Veľmi často sa v životoch ľudí deje nejaká zmena. Od svadby cez rozvody, narodenie potomkov či úmrtie až po zmenu zamestnania a podobne. A to je fakt, ktorý spôsobuje  sťahovanie sa z jedného typu bývania do iného.

 

Na Slovensku a v Česku je cca 5 % obrátkovosť. To znamená, že ľudia sa sťahujú v priemere raz za 20 rokov. Niekto za dve desaťročia 4x, niekto iný zase vôbec – je to priemer.

 

Nech už sa chystáte meniť bývanie z akéhokoľvek dôvodu, je to vec, ktorú nerobíme až tak často. Ja tieto zmeny riešim v podstate každý deň. Neváhajte sa na mňa obrátiť, aj keď pôjde len o „obyčajnú“ otázku.

Kruss & Partners
Autor: Kruss & Partners

Vo sfére obchodu som od roku 2012. Aj moje predchádzajúce pracovné aktivity boli spojené s úctou a profesionálnym prístupom ku klientom.

Práca realitného makléra ma skutočne baví a snažím sa ju robiť na špičkovej úrovni. Točím video prehliadky, využívam profesionálneho fotografa, vytváram Home Staging, pracujem na sociálnych sieťach... všetko s jasným cieľom. Predať vašu nehnuteľnosť za čo najvyššiu cenu k vašej plnej spokojnosti.

Prečo vznikli tieto stránky?

Aby som tu prezentoval, že keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté. Je všeobecne známe, že rozdiel medzi maklérmi je povedzme nemalý. Prosím, prečítajte si moje tipy a články. Verím, že vám tieto informácie pomôžu v rozhodovaní a že si pre predaj nehnuteľnosti zvolíte tú správnu cestu.

Za každým predajom nehnuteľnosti sa totiž skrýva ľudský príbeh. A to je dôvod, prečo by nikto nemal tak dôležitý životný krok podceňovať. Ani predávajúci, ani maklér.

Záleží mi na odvedeniu špičkovej práce a na spokojnosti klienta. A dbám na svojom dobrom mene a povesti. Za mňa potom hovoria referencie spokojných klientov.

Ak ste dočítali až sem, máte môj obdiv a ďakujem Vám. Pokiaľ Vás čokoľvek ďalšieho zaujíma, neváhajte ma kontaktovať. Rád sa s Vami stretnem pri káve.

Stiahnite si zadarmo

7 chýb pri predaji nehnuteľnosti

spracovaním osobných údajov